ebook Arabska księżniczka - Tanya Valko

Arabska księżniczka

Kontynuacja bestsellerowych powieści Tanyi Valko: „Arabska żona”, „Arabska córka” i „Arabska krew”.

„Arabska księżniczka” to powieść zgłębiająca tajniki ludzkiej natury, uwarunkowane muzułmańskim prawem szarijatu, to wstrząsający opis przemocy, mordów i gwałtów, ale też książka ukazująca prawdziwe życie w arabskim kraju.

Autorka opisuje dalsze koleje życia Doroty – Polki, która w młodości poślubiła Libijczyka, oraz jej dorosłej córki, która sama staje się matką Nadii. Tym razem ich dzieje łączą się z zawikłanymi losami saudyjskiej księżniczki Lamii. Kraj arabski zostaje przedstawiony nie tylko oczami Europejek, ale również rodowitych mieszkanek. Książka ukazuje próby emancypacji arabskich kobiet i znalezienia przez nie miejsca dla siebie w kraju mężczyzn. Tanya Valko opisuje okrucieństwo, pasje i uczucia oraz podłoże psychologiczne ludzkich czynów.

Czy Dorota i Marysia są szczęśliwe w Arabii Saudyjskiej? Czy mają możliwość spełnienia się? Jak przeszłość wpływa na ich codzienne życie? Czy mała Nadia jest kochanym dzieckiem? Dlaczego opływająca w bogactwo księżniczka postępuje tak, a nie inaczej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można odnaleźć na kartach powieści „Arabska księżniczka”.

Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, następnie długoletnią asystentką Ambasadorów RP. Przez pięć lat mieszkała w Arabii Saudyjskiej, a obecnie w Indonezji.

Jest autorką książek o Libii: „Libia od kuchni”, „Życie codzienne w Trypolisie” oraz „Sahara – ocean ciszy”. Jej zainteresowania zdrowym stylem życia zaowocowały książkami „Dość odchudzania – czas na dietę” i „Nowoczesna książka kucharska”.

W 2010 r. ukazał się jej debiut powieściowy „Arabska żona”, który okazał się bestsellerem oraz początkiem arabskiej sagi. „Arabska córka”, „Arabska krew” i „Arabska księżniczka” to kontynuacja tej powieści.

Dodaj komentarz


To czwarta już powieść Tanyi Valko po "Arabskiej żonie”, „Arabskiej córce” i „Arabskiej krwi”. Utrzymana jak poprzednie w tajemniczym islamskim świecie, który nie jest zbyt łagodny dla kobiet (delikatnie mówiąc). Niesamowita ksiażka tak jak i cała seria. Niezwykłe losy kobiet, które w Libii znalazły się za sprawą miłości, ale które też narażone są teraz na okrucieństwo i brutalną rzeczywistośc.Wstrząsająca i momentami brutalna, ale świetna ksiażka, Polecam

Pharea - 5 czerwca 2013 20:55


Czwarta już część osadzonej w świecie islamu opowieści. O ile pierwsza część była stosunkowo ciekawa, choć też przejaskrawiona, tak kolejne stawały się coraz bardziej irracjonalne i niesmaczne. „Arabska księżniczka” niestety została napisana w podobnym tonie. Całość, choć stara się ukazywać realia, jak dla mnie bardziej nastawiona jest na to, by szokować, przez co niektóre z wydarzeń stają się mało prawdopodobne. Będzie kolejny tom, ale nie wiem czy się skuszę.

YoAnna - 29 maja 2013 21:53

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj