ebook Antynadwaga - Dr Andrzej Kondratyuk

Antynadwaga

„Antynadwaga” Andrzeja Kondratyuka to książka o tym jak schudnąć i co warto zmienić w diecie. Dieta nie może opierać się na jednej zasadzie. Nieskuteczne okazały się próby ograniczenia węglowodanów lub tłuszczów, nie pomaga liczenie kalorii, indeksów, punktów. Człowiek je za dużo nie dlatego, że nie umie liczyć, ale dlatego, że często ma sytuacje stresowe i nie potrafi sobie z nimi poradzić. Podstawową cechą opracowanego przez nas sposobu odżywiania się jest jego zmienny – wahadłowy charakter. W diecie wahadłowej stosujemy rotację produktów z różnych grup – węglowodanów, białek, warzyw i owoców. Aby doprowadzić do przyspieszenia trawienia na początku kuracji odchudzającej w pełni oddzielamy węglowodany (kaszę, ryż, ziemniaki, kukurydzę) od białek pochodzenia zwierzęcego (mięso, drób, ryby, ser żółty, twaróg, kefir, jogurt, jajka) i stosujemy te grupy produktów w różne dni. Wahadłowa wersja odżywiania się jest najbardziej skuteczną metodą leczenia nadwagi i otyłości. Jest to model odżywiania się odwrotny od „naukowo” udowodnionego „zrównoważonego”. W takich właśnie zróżnicowanych warunkach aktywizują się enzymy spalające komórki tłuszczowe. W istocie chodzi tu o trening metabolizmu.

Dodaj komentarz


„Antynadwaga” nie jest jednak zwykłym poradnikiem, jest publikacją mającą naukowe fundamenty. Andrzej Kondratyuk powołuje się na badania antropologiczne prowadzone w kierunku diety człowieka na przestrzeni tysięcy lat, ewolucyjnego przystosowania naszych organizmów do określonych produktów i składników oraz tego, jaki wpływ na nasze zdrowie ma nowoczesny przemysł spożywczy.
Ważnym elementem skuteczności przedstawionej w książce diety wahadłowej jest zrozumienie wielu złożonych procesów, w wyniku których tyjemy.
W tej książce znajdziesz wszystko, co dotyczy odchudzania, zrozumiesz, dlaczego diety nie pomagają, odkryjesz nowe informacje o produktach. A jeśli przeczytasz uważnie – nauczysz się sam planować program dietetyczny według diety wahadłowej, oczyścisz organizm, schudniesz bez głodu, wyrzeczeń i efektu jo-jo – pisze Andrzej Kondratyuk.
Książka może zaciekawić nie tylko osoby borykające się z nadwagą. Zatem, zapraszam do lektury.

Aga Mazur - 1 grudnia 2015 11:55

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj