ebook Antidotum - Daria Muszyńska

Antidotum

Książka opowiada o tym, jak dwudziestokilkuletnia Larysa Cardoza prowadząca swój pensjonat w Zakopanem nagle zostaje postawiona przed podjęciem zapewne najtrudniejszej decyzji jej życia. Musi wybrać się w podróż, aby uratować życie swojego brata bliźniaka Wiktora, który po powrocie z Afryki zapada na szybko postępującą chorobę wywołaną przez wirus o nazwie mesale. Choroba, która powoduje, że polscy lekarze załamują ręce, nie stanowi nadzwyczajnego wyzwania dla wuja bliźniaków, starego Indianina o imieniu Absarokee. Jednak aby całkowicie wyleczyć Wiktora z choroby, trzeba sporządzić odpowiednie antidotum, na które składają się cztery nietypowe składniki jakimi są kwiat Huo-ngai możliwy do zdobycia tylko w małym azjatyckim miasteczku Bao-jaraya, mieście kolorowych kapeluszy, do którego dostęp strzeżony jest przez zabójcze pnącza, kamień Wulele z afrykańskiego kanionu Papa Teliga zamieszkanego przez niebezpieczne Pterostemy, owoc Dambay va z krzewu rosnącego na wyspie Thazu na Oceanie Spokojnym oraz woda ze źródełka Sa-ku-me znajdującego się w Nhotemali na Antarktydzie. Zwykła podróż po niezwykłe składniki, szybko okazuje się dla Larysy ogromną próbą charakteru oraz podróżą życia pełną niebezpiecznych stworzeń, zjawisk i ludzi. Spis treści Daria Muszyńska Urodziłam się w 1993 roku w Rybniku. Od najmłodszych lat interesował mnie świat książek, który był mi bliższy od realnego świata. Pomysł na napisanie książki, pojawił się w trzeciej klasie liceum, kiedy to na warsztatach z psychologiem, zostały rozdane nam kolorowe kartki, z których mieliśmy stworzyć kapelusze, a każdy z nich miał odzwierciedlać konkretny nastrój. Wtedy też po raz pierwszy w mojej głowie pojawił się obraz miasteczka, zamieszkiwanego przez ludzi, którzy na głowach mieli właśnie takie kolorowe kapelusze. Ten krótki przebłysk w mojej głowie dał początek całej historii, którą niedługo później przelałam na papier. Mam nadzieję, że na tej jednej książce się nie skończy i już niedługo będę mogła wprowadzić czytelników w zupełnie nowy, pełen przygód i tajemnic, świat.Wstęp 4 Przystanek: Ameryka Północna 14 Przystanek: Azja 24 Przystanek: Afryka 56 Przystanek: Pacyfik 137 Przystanek: Antarktyda 197 Koniec podróży 250 Zakończenie 279 Podziękowania 283

Dodaj komentarz


Fabuła jest dość banalna, książka dobra dla dzieci, a myślę że dla młodzieży nie jest to już pozycja bardzo ambitna. Czyta się tę książkę dość szybko, bardzo łatwo zrozumieć co się dzieje. Jak dla mnie książka ta jest dość dziecinna i niezbyt ciekawa. Nie wniosła ona niczego w moje życie, dlatego chyba nie polecę jej nikomu, jak dla mnie czytanie jej było stratą czasu.

Tralalalalalala - 27 czerwca 2013 16:34


Czy fakt młodego wieku autorki jest wystarczającym powodem do chwycenia książki i peanów zachwytu? Zdecydowanie nie. Są oczywiście pozycje godne zainteresowania. Ta do nich nie należy. Niektórzy nie powinni w ogóle zaczynać.

Cezary Kolczuga - 21 kwietnia 2013 10:52


Powieści o odwadze i poświeceniu zawsze dobrze się sprzedają. Ta konkretna jest raczej bajką niż powieścią, jest bowiem dość infantylna. Czytałam już książki pisane przez 15-latki, które były bardziej wymagające. Powieść jest na poziomie gimnazjum.

Aleksandra Skibińska - 21 kwietnia 2013 09:21

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj