ebook Anomalia - Massimiliano Pieraccini

Anomalia

Misternie skonstruowany thriller, w którym problemy współczesnej nauki i wątek sensacyjny idealnie się uzupełniają

Ettore Majorana, włoski fizyk jądrowy, był wybitnym uczonym, ale bardziej niż odkrycia naukowe Włosi pamiętają jego tajemnicze zniknięcie, które do dziś pozostaje zagadką.

W 1963 roku w Erice, starożytnym miasteczku na Sycylii, założono Centrum Fundacji na rzecz Nauki im. Ettore Majorany. Własnie tam, w byłym klasztorze, w fascynującej scenerii niczym z Imienia róży Umberta Eco, Pieraccini osadził akcję ANOMALII.

W Erice, gdzie odbywa się sympozjum poświęcone zagrożeniom dla Ziemi u progu XXI wieku, pojawia się elita naukowa z całego świata. Co więcej - uświetnia je swoją obecnością Jan Paweł II. Jeszcze przed rozpoczęciem konferencji znika kontrowersyjny ukraiński naukowiec, a wkrótce w apartamencie, w którym ma się zatrzymać Jego Świątobliwość, zostaje zamordowana młoda kobieta.

Erice staje się zamkniętą twierdzą, a profesor Massimo Redi i jego były student, genialny haker, Fabio Moebius, próbują się dowiedziec, co wydarzyło się za zamkniętymi drzwiami Centrum Fundacji. I nie mają pojęcia, że znaleźli się w epicentrum międzynarodowej intrygi.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj