ebook Animaloterapia - Anna Franczyk,Katarzyna Krajewska,Joanna Skorupa

Animaloterapia

Prezentowany program powstał w przedszkolu integracyjnym przy współpracy z Fundacją „Ama Canem”. Jest to innowacyjna forma działalności przedszkolnej, wykorzystująca psy do celów edukacyjnych.

Istotą programu jest nauka bezpiecznego kontaktu dziecka ze zwierzęciem, otwarcie dzieci na nowe doświadczenia, nauczenie szacunku do zwierząt. Ważnym elementem programu są działania, które mają na celu wykorzystanie potencjału dzieci oraz usprawnienie ich funkcji motorycznych. Program obejmuje także współpracę z rodzicami. Wielkim sukcesem tego programu jest udział przedszkolaków w różnego rodzaju imprezach i spotkaniach, które pełnią funkcje społeczno-edukacyjne.

Polecamy tę książkę wszystkim nauczycielom oraz rodzicom, ponieważ jej treści mogą być wykorzystane w wielu sytuacjach międzyludzkich, z którymi spotyka się dziecko.

Dodaj komentarz


Polecam tę książkę wszystkim zainteresowanym wykorzystaniem dogoterapii do wspomagania rozwoju dziecka. Jako, że powstała ona na gruncie praktycznych doświadczeń, zawiera bardzo wiele wskazówek wspomagających nauczyciela w jego działaniach.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj