ebook Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery. Streszczenie, analiza, interpretacja - Marta Zawalich

Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery. Streszczenie, analiza, interpretacja

Szczegółowe i obszerne streszczenie, dokładna analiza, charakterystyka bohaterów, ważne pojęcia niezbędne przy omawianiu lektury, przykładowe wypracowania, testy sprawdzające z kluczem, krzyżówki. Przejrzysty układ. Doskonała pomoc w przygotowaniu do lekcji, testów sprawdzających i prac klasowych. Konsultacja merytoryczna z nauczycielami języka polskiego z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.O autorze 5 Geneza 5 Plan wydarzeń 6 Streszczenie 7 Rodzaj i gatunek literacki 49 Kompozycja 49 Narracja 50 Fabuła 50 Wątki 51 Czas i miejsce akcji 52 Bohaterowie 55 Mieszkańcy Zielonego Wzgórza 55 Inni 58 Problematyka 62 Charakterystyczne motywy 63 Cytaty 64 Wypracowania 70 Zadania sprawdzające 81 Test 81 Krzyżówki 83 Filmografia 86 Bibliografia 86

Dodaj komentarz


No cóż jest to jedynie opracowanie jednej z najwspanialszych książek jakie miałam okazję czytać i w sumie nie rozumiem za bardzo czemu w ogóle ktoś postanowił napisać opracowanie tej książki, bo kiedy ją czytałam, będąc jeszcze małą dziewczynką wydała mi się ona całkiem prosta i zrozumiała, ale możliwe, że jakieś ważne jej elementy mnie ominęły, chociaż nie wydaje mi się, no ale cóż. W tym wypadku nie polecam czytania tego, chociaż te opracowanie są całkiem fajne.

Tralalalalalala - 20 czerwca 2013 18:54


Nasza urocza bohaterka - rudowłosa Ania, a przede wszystkim książka opowiadająca o niej, jest tak przyjemną lekturą, ze właściwie nie potrzebne jest streszczenie. Jednak będzie bardzo pomocne dla tych, którzy w trakcie czytania ominęli pewne szczegóły i chcą do nich łatwo dotrzeć. W tej ksiażce znajdziemy kompilację i esencję samej książki, szczegółowy opis bohaterów, wątki, fabułę, a całą wiedzę możemy później sprawdzić testem. Szczególnie pomocne dla uczniów.

Pharea - 8 maja 2013 07:47


Jedna z pierwszych książek, jakie otrzymałam w prezencie. Historia rudowłosej dziewczynki, która trafia pod opiekę obcych sobie ludzi. Niesamowita, pełna ciepła historia z wciągającą fabułą i ciekawymi bohaterami. Śmieszy, wzrusza, czasem smuci. Wszystko to napisane łatwym w odbiorze i przystępnym językiem. Przyznam, iż jest to jedna z niewielu powieści, do których zdarzyło mi się wracać po latach. Polecam starszym i młodszym.

YoAnna - 5 maja 2013 17:03

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj