ebook Anatomia zbrodni. Sekrety kryminalistyki - Val McDermid

Anatomia zbrodni. Sekrety kryminalistyki

  • Autor:

    Val McDermid

  • Wydawnictwo:

    WAB

  • Format:EPUB + MOBI

Dla policyjnych techników nie istnieje zbrodnia doskonała.

Val McDermid, uwielbiana przez fanów pisarka, postanowiła sprawdzić, jak prawda ma się do przygód Sherlocka Holmesa czy zagadek rodem z serii CSI. Jej najnowsza książka to wciągające i rzetelnie napisane studium na temat współczesnej kryminalistyki. McDermid zagłębia się w kolejne jej dziedziny i przedstawia czytelnikom kulisy działań detektywów i policji na przestrzeni ostatniego wieku – tyleż niewiarygodne, co prawdziwe.

Dodaj komentarz


Fascynująca książka o rozwoju kryminalistyki :D.
Wiele razy zastanawiałam się nad niektórymi motywami z seriali, czy faktycznie pomagają organom ścigania tak jak w filmach, czy telewizja po prostu je naciąga i wyolbrzymia, bo fajnie, by było gdyby takie, a nie inne techniki istniały. Dzięki tej książce można się dowiedzieć, że większość z tych motywów jest prawdziwa i fascynująca.
Można się dużo dowiedzieć, a także poznać pracę policji i innych bardzo ważnych organów pomagających rozwiązać sprawy kryminalne.
Książka wciągnęła mnie od pierwszego zdania. Nie potrafiłam się od niej oderwać. Bardzo mi się spodobała. Niektóre z opisanych rzeczy wydają się wręcz magiczne, a to czysta nauka.
Moje ulubione rozdziały są o entomologii, antropologii, rekonstrukcji twarzy i psychologii sądowej. Co nie znaczy, że inne rozdziały mi się nie spodobały, albo były nudne. Wręcz przeciwne. Tak samo fascynujące jak te.
Do tego w książce autorka opisuje zbrodnie na faktach. Czytamy także kilka kryminałów w jednej książce!
Warto do niej zajrzeć!
Gorąco polecam ! ! !

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj