ebook Amulet - Leon Brofelt

Amulet

Dawid Schatz, jako młody chłopiec wchodzi w posiadanie dziwnego przedmiotu. Z czasem odkrywa, że przedmiot ten wykazuje niezwykłe właściwości. Jednocześnie, już jako młody mężczyzna, odkrywa w sobie niesamowitą zdolność przewidywania wyników… gier losowych. Całe jego długie życie wypełnione jest wątpliwościami, czy wierzyć w cudowne działanie amuletu, w swoje niezwykłe zdolności. Czy to, co go spotyka, to zwykły zbieg okoliczności, czy może efekt diabelskich zgoła sztuczek?

Bohater Leona Brofelta jest człowiekiem prostym i z gruntu dobrym, wrażliwym, niezbyt wykształconym, ale dobrze wychowanym. Jest przy tym kaleką obdarzonym wybujałym temperamentem, imponującym zdrowiem i kondycją. Jak sobie radzi z niespotykanym talentem i co jeszcze wynika z jego cech, o tym opowiada autor snując gawędę o życiu – obfitującym w momenty dramatyczne, czasem komiczne - od narodzin Dawida w 1927 roku aż po dzień dzisiejszy.

Dodaj komentarz


Zgodzę się z Doris, że książki w formie elektronicznej nie są jeszcze dla wszystkich. Na pewno jest to częściowo spowodowane kosztami druku, jednakże nie każdy ma czytnik, by usiąść sobie z taką książką gdziekolwiek, a nie przed monitorem komputera. "Amulet" jest bardzo zajmującą lekturą, której akcja dzieje się podczas II Wojny Światowej. Pomysł na fabułę bardzo dobry, a połączenie fantastyki i powieści obyczajowej wychodzi bardzo poprawnie. Polecam


Coraz więcej książek jest dostępnych tylko w formie elektronicznej. Nie do końca uważam to za dobry pomysł (jednak nie każdego stać na dobry czytnik e-booków mimo że ceny systematycznie spadają). Sama książka jest dość interesująca. Ciekawe połączenie powieści obyczajowej i fantastyki. Historia życia posiadacza pewnego tajemniczego amuletu. Niektórych zapewne wciągnie. Mnie jakoś mocniej nie zaciekawiło. Nie oznacza to, że książka nie jest godna uwagi. Niejeden czytelnik odnajdzie tu przyjemność w lekturze.


Książka dostępna jedynie w wersji elektronicznej, co staje się pomału na naszym rodzimym rynku wydawniczym coraz bardziej popularne. Lekki styl autora, intrygująca historia, dostatek zagadek sprawia, iż „Amulet” jest lektura przyjemną i ciekawą. Dla mnie osobiście dodatkowym atutem jest czas osadzenia akcji – historia Żydów w okresie II wojny światowej oraz czasy powojenne. Ponadto zawsze fascynowała mnie alchemia, tak więc powieść przypadła mi do gustu.


Ciekawe połączenie fantastyki z powieścią obyczajową. Mnie jakoś nie ujęło za serce. Nie oznacza to, że powieść jest zła. Takie czytadło, dobre czytadło.


Tą książkę cudownie się czyta. Zdecydowanie polecam wszystkim, ponieważ jest w niej i trochę obyczajówki, i trochę fantastyki i trochę historii nawet.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj