ebook Alfred Hitchcock. Nieznana historia Psychozy - Stephen Rebello

Alfred Hitchcock. Nieznana historia Psychozy

Fascynująca historia zza kulis Psychozy – prekursora wszystkich thrillerów psychologicznych. Nikt, ale to nikt nie zostanie wpuszczony na salę po rozpoczęciu seansu! Obejrzyj ten film od początku albo… wcale! – oryginalne hasła reklamowe Psychozy Alfreda Hitchcocka Niewiele jest w historii kina filmów tak śmiałych i przełomowych jak Psychoza. Na zaledwie kilka możemy spojrzeć z naprawdę bliska, wręcz stojąc na planie, tuż za kamerą, zaraz obok jednego z prawdziwych mistrzów kina, w oczekiwaniu na pierwszy klaps. Stephen Rebello podsuwa czytelnikowi nie tylko unikalne wywiady z gwiazdami legendarnego thrillera, ale i umożliwia wgląd w prywatne zapiski samego Alfreda Hitchcocka. Pieczołowicie, krok po kroku, przedstawia pracę nad scenariuszem i odkrywa kulisy makabrycznych zbrodni Eda Geina, które zainspirowały amerykańskiego pisarza Roberta Blocha do napisania powieści będącej podstawą filmu. Ta książka to jedyny klucz do motelu Normana Batesa… Na podstawie książki zrealizowano film biograficzny ilustrujący burzliwy związek reżysera z żoną, uchwycony na tle powstającej właśnie Psychozy. Główne role powierzono Anthony’emu Hopkinsowi, Helen Mirren i Scarlett Johansson. Polska premiera filmu odbędzie się 1 marca 2013 roku.

Dodaj komentarz


Nie tylko ten kto interesuje się kinem słyszał o „Psychozie” Alfreda Hitchcocka. Ta książka mówi o kulisach powstawania tego kultowego już filmu. O mozolnych pracach nad scenariuszem, o konfliktach na planie (A. Hitchcock miał bardzo trudny charakter), o związkach reżysera. Znajdziemy tu wywiady z aktorami grającymi w filmie i reżyserskie zapiski. Książka interesująca ale chyba tylko dla fanów twórczości Alfreda Hitchcocka. Nie zachęcam.

Dark Noise - 30 czerwca 2013 21:54


Książka zdecydowanie skierowana do fanów. Jednocześnie po jej przeczytaniu wielu ludzi może odkryć że właśnie stało się fanem gatunku.

Aleksandra Skibińska - 12 kwietnia 2013 19:34


Pokaźny zbiór ciekawostek, wywiadów i informacji z planu filmowego skupionych wokół największego dokonania Hitchcocka. Czytało się ciekawie, jednak jest to pozycja raczej skierowana do fanów gatunku.

Artem - 26 marca 2013 10:50


Bardzo ciekawa pozycja. Odkrywamy na jej kartach kulisy powstania "Psychozy". Warto przeczytać, a potem iść do kina.

Panna z mokrą głową - 21 marca 2013 15:06


Mistrz suspensu i jego najgłośniejsze dzieło. Niewiele jednak wiadomo o kulisach powstania. Książka ukazuje film z innej perspektywy.

Cezary Kolczuga - 20 marca 2013 17:34

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj