ebook Alfabet mistrzów - praca zbiorowa

Alfabet mistrzów

Alfabet mistrzów to wybór krótkich tekstów wybitnych postaci współczesnej kultury polskiej, opublikowanych na łamach miesięcznika psychologicznego „Charaktery”: Anny Sobolewskej, Tadeusza Konwickiego, Gustawa Holoubka, Józefa Hena, Krzysztofa Zanussiego, Henryka Wańka, Jerzego Bralczyka, Jacka Jadackiego, ks. Jana Sochonia, Marka Ruszkowskiego, Krzysztofa Szymborskiego. Przypominają prawdy często z pozoru niemodne, odpychane, chowane gdzieś w zakamarkach pamięci albo po prostu zapomniane. Mówią własnym głosem o tym, co ich zdaniem jest naprawdę ważne, co stanowi o człowieczeństwie, co pozwala nazwać kogoś dobrym człowiekiem. Teksty wybrane do Alfabetu Mistrzów złożą się na podręcznik... przyzwoitości – prostej, zwyczajnej, codziennej. Przypomną, że bycie przyzwoitym wcale nie wymaga wielkiego wysiłku. Że najważniejsze to chcieć być przyzwoitym.

Dodaj komentarz


"Charaktery" jest bardzo dobrym czasopismem, dlatego pomysł zebrania zamieszczonych tekstów bardzo mi się spodobał. Jedyne czego żałuje to fakt że ja już te teksty posiadam w formie czasopisma.


Oto zbiór tekstów ludzi, którzy obdarzeni dużą wrażliwością oraz zmysłem obserwatora, próbują przekonać nas, że rzeczy który często uważamy za banalne znaczą coś więcej. Ich doświadczenie i status w społeczeństwie pozwala dostrzec prawidła, które nie są dostępna dla przeciętnego człowieka. Polecam.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj