ebook Alex Cross - James Patterson

Alex Cross

W początkach swojej kariery w waszyngtońskiej policji Alex Cross przeżył wielką osobliwą tragedię - na oczach detektywa niezidentyfikowany snajper zastrzelił jego ciężarną żonę Marię, pozostawiając go z trójką małych dzieci. Minęło kilkanaście lat; Alex awansował, zrobił karierę w FBI, stał się jednym z najbardziej cenionych specjalistów do tropienia seryjnych zabójców. Po jednej z niebezpiecznych akcji agent decyduje się opuścić FBI i otworzyć własną praktykę psychiatryczną. Kiedy o pomoc prosi go dawny partner, John Sampson, Alex nie odmawia. Nie potrafi. W sprawie, którą prowadzi Sampson - seryjnego gwałciciela i mordercy Michaela Sullivana, który terroryzuje kobiety pokazując im zdjęcia ofiar - pojawił się trop na wskazujący na nierozwiązane zabójstwo Marii sprzed 12 lat. Czy tym razem sprawiedliwość zatriumfuje?

Dodaj komentarz


Ksiązka rewelacyjna, szybko się czyta, akcja wciąga niesamowicie. Kolejna pozycja z Crossem w roli głównej, która na pewno nie zawiedzie fanów Pattersona i chyba tak szybko nie odejdzie na "emeryturę". Autor jest na tyle "płodny", że spod jego ręki już wychodza następne książki z Crossem, wiec nie będziemy długo za nim tęsknić. Świetna książka dla fanów thrillerów sensacyjnych, ale też dla tych, którzy szukają dobrej rozrywki


Kryminał jak kryminał. Ani dobry, ani zły. Owszem trzyma w napięciu, fabuła też niczego sobie, a zakończenie może być zaskakujące. Może wszystko popsuły zbyt długie opisy? A może czytałem w nieodpowiednim czasie? Jakoś mnie nie wciągnęło. I tyle


Uwielbiam dzieła Pattersona, a "Alex Cross" to jedna z moich ulubionych książek. O ile film się nie udał to książka jest wprost idealna. Świetna akcja, znakomicie wyrysowana fabuła - Polecam!


Film na podstawie tej książki to typowy hollywoodzki "zabili go i uciekł". Ale czyta się błyskawicznie, choć nie jest to najwyższy poziom rozrywki.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj