ebook Akrobatyka małżeńska - Adam Szustak OP

Akrobatyka małżeńska

Akrobatyka małżeńska to książka, w której ojciec Adam Szustak OP próbuje udowodnić, że małżeństwo to najprostsza rzecz na świecie, ponieważ potrzeba do niej tylko dwóch elementów — prawdziwego mężczyzny i prawdziwej kobiety, nic więcej. Posługując się wybranymi fragmentami z Biblii, Autor opowiada o pierwotnym pomyśle Pana Boga na ludzi, a dokładniej wyjaśnia, czym jest tożsamość kobiety i mężczyzny, jakie są ich największe pragnienia, jakie role powinni pełnić w związku, jak mogą budować i rozwijać miłość, a także jak naprawiać to, co już popsuło się między nimi.

Książka powstała na podstawie cyklu konferencji, które ojciec Adam wygłosił w 2015 roku w ramach pierwszego z cyklicznych spotkań dla narzeczonych, małżonków i rodziców organizowanych przez Fundację Malak.

Akrobatyki małżeńskiej nie warto czytać tylko dla przyjemności, by po jej zamknięciu zapomnieć o tym, co się przeczytało. Ona ma sens tylko wtedy, gdy treści w niej zawarte przełożą się na konkret". - Adam Szustak OP

Z książki dowiesz się: Jaki jest pomysł Pana Boga na kobietę i mężczyznę? Co jest życiową misją mężczyzny, a co misją kobiety w świecie? Dlaczego tak wiele kobiet poszukuje potwierdzenia swojej wartości u mężczyzn? W czym tkwi największa siła mężczyzny?  Na czym polega miłość i jak trzeba ją zbudować?  Jak dogadać się w związku?  Jak przeżywać swoją seksualność w małżeństwie?

A także:

Jak powinno się wybierać imię dla swojego dziecka? Jak będzie wyglądał czyściec dla mężczyzn? Jaki jest najprostszy, najszybszy i niezawodny sposób doprowadzenia mężczyzny do alkoholizmu? Dlaczego Adam milczał, gdy Ewa rozmawiała z wężem? Dlaczego kobiety tak często wtrącają się w małżeństwa swoich dzieci? Dlaczego feministki powinny nauczyć się biblijnego hebrajskiego? Co naprawdę znaczą słowa „aż do śmierci” ze ślubnej przysięgi? Jakie słowa należy wykreślić z relacyjnego słownika komunikacji?  Kiedy mężowi nie wolno pójść do łóżka z własną żoną?


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj