ebook Ajurweda - Elżbieta Libiszewska-Kindler

Ajurweda

Drogi Czytelniku, książka Ajurweda to kompendium wiedzy na temat najstarszego, wywodzącego się ze starożytnych Indii systemu wiedzy medycznej i filozofii zajmującej się zdrowiem fizycznym, psychicznym i duchowym. Ajurweda oparta jest na sprawdzonych przez tysiąclecia recepturach i metodach skutecznej terapii i dotyczy każdego aspektu ludzkiego życia, koncentrując się na zapobieganiu chorobie, a gdy już do niej dojdzie, na usuwaniu jej źródła, nie tylko objawów.
Zgodnie z definicją ajurwedyjską, pełne zdrowie nie opiera się jedynie na braku wyraźnych symptomów chorobowych, lecz stanowi stan absolutnie dobrego samopoczucia w całej swojej istocie. Medycyna ajurwedyjska nie zajmuje się pojedynczym organem, lecz traktuje ciało i umysł jako całość. Jej istotą jest pełne wyzdrowienie, a nie tymczasowa ulga. Zatem jest to system kompleksowo zajmujący się naturą, zdrowiem, celem i sensem ludzkiego życia.

Autorka Elżbieta Libiszewska-Kindler w swobodny i zrozumiały sposób pisze o tym, jak wykorzystać wiedzę z zakresu ajurwedy w życiu codziennym, w kuchni, na spacerze czy w kontaktach z bliskimi, by być zadowolonym, pięknym i nie chorować. A jeśli już się nam zdarzy choroba, to jak z niej wyjść i być znowu szczęśliwym.

Dodaj komentarz


Zawsze patrzyłam na swoje - ludzie zdrowie tylko przez pryzmat zdrowia medycznego. Po przeczytaniu książki zrozumiałam że istnieje "wiele składników" zdrowia , istnieje nie tylko to znane przez wszystkich - medyczne , ale również zdrowie duchowe , psychiczne, fizyczne. Książka w bardzo fajny sposób przedstawia ciało , umysł i sposoby jego ochrony i leczenia . Przyjemna lektura , z pewnością każdy powinien wiedzieć więcej jak dbać o siebie i swoje zdrowie i jak oryginalnie, ale skutecznie je nie tylko leczyć , ale też zapobiegać chorobom !

Tralalalalalala - 22 czerwca 2013 23:59

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj