ebook Adrenalina - Jeff Abbott

Adrenalina

Sam Capra jest agentem operacyjnym CIA, stacjonuje w Londynie i zajmuje sie rozpracowywaniem międzynarodowych organizacji przestepczych. Wraz z zona Lucy pracuja w londynskim biurze CIA, a mieszkaja w luksusowym apartamencie. Lucy jest w siódmym miesiacu ciazy, bardzo sie kochaja. Pewnego słonecznego poranka Lucy dzwoni do Sama do pracy i wywołuje go z budynku. W chwile po jego wyjsciu nastepuje eksplozja, w której gina wszyscy pracownicy biura. Lucy znika, a Sam budzi sie w celi tajnego wiezienia Agencji, ?najprawdopodobniej w Polsce?. Jako jedyny ocalały z zamachu bombowego uznany zostaje przez CIA za morderce i zdrajce.

Dodaj komentarz


Kolejna powieść sensacyjna z tych takich sobie. Początek był nawet niezły. Ciekawa intryga, a bohater z „ikrą”. Potem jednak mamy tylko i wyłącznie równię pochyłą w dół. Coraz więcej wręcz nieprawdopodobnych potyczek, z których bohater wychodzi cało nie jest przekonujące. Owszem wciąga, ale to akurat jedna z cech dobrej warsztatowo sensacji. Nie zmienia to schematyzmu opowieści. Miłośnikom tego typu literatury jednak się spodoba.


Dobra powieść z szybką i wciągającą fabułą, trzyma w napięciu, wywołuje dreszczyk emocji. Książka na temat wyborów, do których podejmowania, by móc przetrwać, zmusza głównego bohatera, agenta CIA, sytuacja, w której się znajduje. Styl trochę przyciężkawy, w niektórych momentach brak efektu zaskoczenia. Mimo wszystko, nie było najgorzej. Polecam wszystkim wielbicielom sensacyjnych powieści z dreszczykiem, jest szansa, nawet duża, iż Wam się spodoba.


PIerwsza z cylku opowieść o przygodach Sam'a Capry. "Adrenalina" wciąga natychmiastowo. Sam Capra i jego ciężarna żona Lucy pracują dla CIA w Londynie. W dniu, w którym Sam ma ważne zebranie dzwoni do niego jego żona i nakazuje mu opuścić budynek, który zaraz po jego wyjściu eksploduje. Lucy znika a Sam zostaje uznany za zdrajcę. Co było dalej należy sobie doczytać. Moim zdaniem jest to świetna książka, nie wymaga wysiłku umysłowego i daje dużo radości z czytania


Dobra powieść z szybką i wciągającą fabułą, trzyma w napięciu, wywołuje dreszczyk emocji. Książka na temat wyborów, do których podejmowania, by móc przetrwać, zmusza głównego bohatera, agenta CIA, sytuacja, w której się znajduje. Styl trochę przyciężkawy, w niektórych momentach brak efektu zaskoczenia. Mimo wszystko, nie było najgorzej.


Szybka akcja i ciekawa intryga. Niestety mniej więcej do połowy. Potem "zjazd". Bohater mało wiarygodny, wręcz o bondowskich możliwościach. Czyta się jednak dobrze, a zakończenie może zaskoczyć niejednego czytelnika.


Zapowiada się dość ciekawie. Może nawet bym przeczytała.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj