ebook Adlen - Joanna Jankiewicz

Adlen


„Adlen” Joanny Jankiewicz to literatura fantasy. Fabuła osnuta jest wokół intrygi polegającej na rodzącym się w księstwie spisku, który ma doprowadzić do przejęcia w nim rządów przez sąsiedniego władcę. Spisek zostaje jednak przypadkowo wykryty przez młodą prostytutkę Ninę, która wracając do domu jest świadkiem brutalnego ataku na młodego mężczyznę. Dziewczyna podchodzi do niego chcąc udzielić mu pomocy, a on będąc w ciężkim stanie przekazuje jej kartkę z tajemniczą wiadomością. Nina nie potrafi czytać, dlatego musi dopuścić do tej tajemnicy inne osoby, co całkowicie zmieni jej i ich dotychczasowe życie. Zadaniem bohaterki i jej przyjaciół jest udaremnienie tego spisku. W tym czasie okazuje się, że zaginął następca tronu księstwa Adlen. Na ulicę miasta ruszają więc książęcy szpiedzy – agenci specjalni, wśród których prym wiedzie tajemnicza Meredith. Wkrótce trop zaprowadzi ją do Niny i jej przyjaciół. Tymczasem bohaterom powieści zaczyna deptać po piętach jeden z miejscowych gangów.

Świat w Adlen jest światem fikcyjnym, jednak znajdziemy w nim sporo odniesień do współczesności: nieudolność władzy, korupcja, zorganizowana przestępczość czy wszechobecne służby specjalne. W te znane nam wątki, autorka wplata elementy fantasy, w tym przypadku ludzi posiadający magiczne umiejętności, ale nie zawsze wykorzystujący je w szlachetnych celach. Książka jest wielką pochwałą przyjaźni, ale też dowodem wiary w to, że dobro zawsze zwycięża.

Dodaj komentarz


Do katalogu ciekawej literatury fantasy dołącza właśnie nowa książka. Jest nią wydana przez Wydawnictwo Psychoskok powieść „Adlen” Joanny Jankiewicz. Fabuła osnuta jest wokół intrygi polegającej na rodzącym się w księstwie spisku, który ma doprowadzić do przejęcia w nim władzy przez sąsiedniego władcę. Spisek zostaje przypadkowo wykryty przez młodą prostytutkę Ninę i jej przyjaciół. Trzeba go udaremnić, nie będzie to jednak łatwe, ponieważ po stronie spiskowców stoi nie tylko potęga militarna sąsiedniego księstwa, ale i działający w Adlen gang i, co najgorsze, służący na dworze książęcym w Adlen potężny i ambitny mag Venis Solos…
Joanna Jankiewicz prowadzi narrację w dynamiczny sposób, co pewien czas dorzucając nowe, intrygujące wątki. Pokazuje też słabości ludzi władzy jako elementu ludzkich słabości w ogóle, przekonuje też, że nawet w trudnych okolicznościach człowiek może się zmienić na lepsze. Takim przykładem jest metamorfoza głównej bohaterki, Niny. „Adlen” Joanny Jankiewicz jest też wielką pochwałą przyjaźni i dowodem wiary w to, że dobro zawsze zwycięża.
Warto przeczytać.

Aga Mazur - 17 grudnia 2014 19:22

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj