ebook A wszystko przez tę książkę - Opracowanie zbiorowe,Monika Chodorowska,Anna Adler,Karolina Antczak-Orłowska,Hanka Bilińska-Stecyszyn,Asia Dzi,Marta Gołębiewska,Anna Łobko,Marek Mikielewicz,Michał Nastula,Zofia Sierszeńska,Kasia Sikora-,Kasia Sikora-,Kasia Sikora-,Kasia Sikora-,Kasia Sikora-,Kasia Sikora-,Kasia Sikora-,Kasia Sikora-,Kasia Sikora-,Kasia Sikora-,Kasia Sikora-,Kasia Sikora-,Kasia Sikora-

A wszystko przez tę książkę

Grupa „Jak minął twój pisarski tydzień?” od początku swojego istnienia miała za cel wspieranie twórczości ludzi piszących. Motywowanie do pisania i promowanie najbardziej utalentowanych autorów. Każdy konkurs organizowany w grupie był zachętą do zmierzenia się z gatunkiem lub tematem, co miało pokazać, że istnieją gatunki i tematy, a sprawne ich wykorzystanie może pomóc osobie piszącej. Tak jak w przypadku poprzednich konkursów i ten z książką w tytule, zorganizowany przy współpracy ze Strefą Autora, przyniósł wiele zaskakujących, dobrych i bardzo dobrych tekstów, a także kilka niespodzianek. Przed Tobą zatem, Drogi Czytelniku, wspaniała, mam nadzieję, przygoda odkrywania talentów, o których istnieniu nie wiedziałeś, a których losy, a zwłaszcza kolejne publikacje, od teraz będziesz może chciał śledzić. Dobrej zabawy życzę! Tylko żebyś potem nie mówił, że „to wszystko przez tę książkę”.
Jakub Winiarski

Dodaj komentarz


Druga ze space oper, które miałem przyjemność czytać w ostatnim czasie. Sci-fi, z naciskiem na science. Nie uświadczymy tu hałaśliwych strzałów w próżni. Mamy za to zarysowany konflikt światowych potęg, wyraziste postaci. Narastające napięcie, przeradzające się w konflikt, wmieszani w wir wydarzeń koloniści, nie mający tak naprawdę nic do powiedzenia i trudne decyzje do podjęcia - czyta się jednym tchem.
Pojawia się kilka literówek, można by się zastanawiać , czy zakończenie jest satysfakcjonujące - ale tu zakładam, że jest punktem wyjścia dla dalszego ciągu. Tak, czy inaczej, kolejna dobra, polska pozycja sci-fi, po którą warto sięgnąć

Majkelos - 3 lutego 2016 08:48


Pamiątka po wigilijnej kolacji - odleżała swoje, a niesłusznie. Autor kreśli odległy konflikt bardzo wyrazistą kreską. Zagrożenie narasta, koloniści pozbawieni pomocy, brak widoków na pomoc... - wciągnąłem się i przeczytałem za jednym zamachem. Podoba mi się tu złamanie "klasycznej" fabuły space opery - nie ma kawalerii przychodzącej w ostatniej chwili z odsieczą... Nie ma dobrych i złych. Jest krew , pot i łzy na nieprzyjaznej planecie. Za rekomendację, niech wystarczy to, że mam już następny tom :).

Romi Hanarski - 22 stycznia 2015 08:03


Skondensowana, stechnicyzowana science fiction. Nie ma miejsca na wyjące myśliwce z gwiezdnych wojen, co zawsze mnie tam drażniło. Mamy za to kolonizację Układu Alfa Centauri i związany z tym konflikt. Mnie osobiście spodobał się opis walk w przestrzeni, sterylna cisza, walki rozgrywające się na ogromnych odległościach i poczucie, że w każdej chwili może dosięgnąć cię przeciwnik. Kawałek bardzo dobrej literatury sci-fi, z mniejszym naciskiem na fiction :)

Majkelos - 18 lipca 2014 14:57

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj