ebook A wszystko przez tę książkę - Opracowanie zbiorowe,Monika Chodorowska,Anna Adler,Karolina Antczak-Orłowska,Hanka Bilińska-Stecyszyn,Asia Dzi,Marta Gołębiewska,Anna Łobko,Marek Mikielewicz,Michał Nastula,Zofia Sierszeńska,Kasia Sikora-,Kasia Sikora-,Kasia Sikora-,Kasia Sikora-,Kasia Sikora-,Kasia Sikora-,Kasia Sikora-,Kasia Sikora-,Kasia Sikora-,Kasia Sikora-,Kasia Sikora-

A wszystko przez tę książkę

Grupa „Jak minął twój pisarski tydzień?” od początku swojego istnienia miała za cel wspieranie twórczości ludzi piszących. Motywowanie do pisania i promowanie najbardziej utalentowanych autorów. Każdy konkurs organizowany w grupie był zachętą do zmierzenia się z gatunkiem lub tematem, co miało pokazać, że istnieją gatunki i tematy, a sprawne ich wykorzystanie może pomóc osobie piszącej. Tak jak w przypadku poprzednich konkursów i ten z książką w tytule, zorganizowany przy współpracy ze Strefą Autora, przyniósł wiele zaskakujących, dobrych i bardzo dobrych tekstów, a także kilka niespodzianek. Przed Tobą zatem, Drogi Czytelniku, wspaniała, mam nadzieję, przygoda odkrywania talentów, o których istnieniu nie wiedziałeś, a których losy, a zwłaszcza kolejne publikacje, od teraz będziesz może chciał śledzić. Dobrej zabawy życzę! Tylko żebyś potem nie mówił, że „to wszystko przez tę książkę.

 

Jakub Winiarski

Spis treści:
Wstęp -Jakub Winiarski
Marta Gołębiewska: Antykwariat
Monika Chodorowska: Co to za tytuł
Hanna Bilińska-Stecyszyn: Historia czterotomowa
Anna Łobko: I nie wódź nas na pokuszenie
Marek Mikielewicz: Księżyc żniwiarza
Kasia Sikora-Borowiecka: Mastering the Art of Healthy Cooking
Karolina Antczak-Orłowska: O Skarbie
Zofia Sierszeńska: Ostatni lot
Asia Dzi: Plan Ostateczny
Anna Adler: Prosto w skroń
Michał Nastula: Róża
Wioleta Zarzycka: Sprawa dziadów
Patrycja Żurek: Sowa

Dodaj komentarz


Druga ze space oper, które miałem przyjemność czytać w ostatnim czasie. Sci-fi, z naciskiem na science. Nie uświadczymy tu hałaśliwych strzałów w próżni. Mamy za to zarysowany konflikt światowych potęg, wyraziste postaci. Narastające napięcie, przeradzające się w konflikt, wmieszani w wir wydarzeń koloniści, nie mający tak naprawdę nic do powiedzenia i trudne decyzje do podjęcia - czyta się jednym tchem.
Pojawia się kilka literówek, można by się zastanawiać , czy zakończenie jest satysfakcjonujące - ale tu zakładam, że jest punktem wyjścia dla dalszego ciągu. Tak, czy inaczej, kolejna dobra, polska pozycja sci-fi, po którą warto sięgnąć


Pamiątka po wigilijnej kolacji - odleżała swoje, a niesłusznie. Autor kreśli odległy konflikt bardzo wyrazistą kreską. Zagrożenie narasta, koloniści pozbawieni pomocy, brak widoków na pomoc... - wciągnąłem się i przeczytałem za jednym zamachem. Podoba mi się tu złamanie "klasycznej" fabuły space opery - nie ma kawalerii przychodzącej w ostatniej chwili z odsieczą... Nie ma dobrych i złych. Jest krew , pot i łzy na nieprzyjaznej planecie. Za rekomendację, niech wystarczy to, że mam już następny tom :).


Skondensowana, stechnicyzowana science fiction. Nie ma miejsca na wyjące myśliwce z gwiezdnych wojen, co zawsze mnie tam drażniło. Mamy za to kolonizację Układu Alfa Centauri i związany z tym konflikt. Mnie osobiście spodobał się opis walk w przestrzeni, sterylna cisza, walki rozgrywające się na ogromnych odległościach i poczucie, że w każdej chwili może dosięgnąć cię przeciwnik. Kawałek bardzo dobrej literatury sci-fi, z mniejszym naciskiem na fiction :)

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj