4 książki motywujące do ćwiczeń – zmobilizuj się do większej aktywności!

Wiosenna pogoda sprzyja motywacji do aktywności fizycznej. A może jednak motywacja jest niewystarczająca? Wtedy trzeba poszukać jej gdzie indziej. Sprawdzą się w tym na przykład książki motywujące do ćwiczeń.

Teoretycznie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że aktywność fizyczna jest ważna dla zdrowia. Tylko dzięki regularnym ćwiczeniom można cieszyć się znakomitą sylwetką, kondycją i odpornością. I chociaż wiele osób z początkiem roku postanawia, że schudnie do lata, że będzie chodzić na siłownię itd. Jednak w praktyce nie wygląda to tak różowo, a do zmiany nawyków trudno się zmobilizować.

Dlaczego książki motywujące do ćwiczeń to dobry pomysł?

Wiosna jest idealną porą, by wyjść na świeże powietrze i rozruszać ciało, wystarczy wskrzesić odrobinę chęci. Książki motywujące do ćwiczeń mogą się okazać bardzo pomocne. W zależności od tego, na jaki tytuł się zdecydujesz, poznasz najlepsze dla siebie ćwiczenia lub wypróbujesz nowe przepisy. Być może udzieli Ci się entuzjazm i pozytywna energia autora, ale przede wszystkim utracisz wszystkie argumenty za tym, by nie ćwiczyć. A skoro wymówki się skończą, a motywacja wzrośnie, Twoja aktywność fizyczna będzie częstsza.

 1. Motywacja. Metoda sześciu kroków” Michael Pantalon 

  Szukając w sobie motywacji, warto odnieść się do podstaw, czyli do psychologii. To, co proponuje Dr Michael Pantalon, to metoda Motywacji Błyskawicznej. Jej skuteczność potwierdziły liczne badania naukowe. Autor pomaga dotrzeć do motywacji wewnętrznej i odkryć, dlaczego coś, w tym przypadku aktywność, jest ważne. Podczas lektury odpowiesz sobie na pytanie, dlaczego chcesz zwiększyć aktywność fizyczną, a to pozwoli zmienić nastawienie.

 2. 147 ćwiczeń z piłką gimnastyczną” Agnieszka Peszek 

  Ludzie uwielbiają wymówki i usprawiedliwienia, dzięki którym nie muszą wyjść ze swojej strefy komfortu. Wśród najczęstszych z nich jest niewiedza na temat techniki wykonywania ćwiczeń i niesprzyjająca pogoda. Z tym tytułem nie będzie usprawiedliwienia! Piłkę można kupić w każdym sklepie sportowym, można na niej ćwiczyć w zaciszu własnego domu, a książka Agnieszki Peszek zawiera mnóstwo propozycji ćwiczeń z piłką. Znajdziesz tu też kilka planów treningowych.

 3. Fitness dla Duszy i Ciała” Aleksandra Biernacka 

  Jeśli szukasz wsparcia w kompleksowej zmianie codziennych nawyków, ta książka jest dla Ciebie. Znajdziesz w niej 9-dniowy program, podczas którego będziesz dbać nie tylko o regularny trening. W tym czasie zmienisz swoją dietę i wprowadzisz do menu przepisy, jakie proponuje autorka. I co najważniejsze – znajdziesz codzienną porcję motywacji do działania! Dzięki Aleksandrze Biernackiej praca nad kondycją i sylwetką wejdzie na nowy poziom.

 4. Otyłość brzuszna” Milena Nosek 

  Tutaj o motywacji z nieco innej perspektywy. Wbrew powszechnej opinii otyłość brzuszna może dotyczyć także osób szczupłych. Otyłość jest podstępną chorobą przyczyniającą się do rozwoju wielu poważnych schorzeń. Podstawą jest diagnoza i zmiany nawyków żywieniowych. Autorka jest wykwalifikowanym dietetykiem i prowadzi krok po kroku do zmiany diety. Pokazuje pułapki żywieniowe, obala mity, podaje jadłospisy i przepisy. Kiedy zaobserwujesz, że obwód talii się zmniejsza, z pewnością poczujesz się lepiej, zapragniesz przyspieszyć efekty i na przykład zaczniesz biegać.

Zatem koniec wymówek - czas na działanie!